سهولت و سودآوری خرید آپارتمان در قبرس شمالی، باعث شده این روزها، افراد زیادی به این کار روی بیاورند. شما به راحتی می‌توانید، به صورت حضوری و یا غیر‌حضوری، آپارتمان و ملک مورد‌نظر خود را، در قبرس شمالی خریداری کنید.
قبرس از دیرباز، مقصد سرمایه گذاران از سراسر جهان بوده است. اگرچه قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی از ثروت کمتری برخوردار است، اما با رشد اقتصادی در سال‌های اخیر، همه مناطق قبرس شمالی، شاهد پیشرفت‌های عمده در زیرساخت‌ها بوده‌اند. همین مورد در سال‌های اخیر، بسیاری از سرمایه گذاران را، به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی سوق داده است. جالب است بدانید که با خرید ملک در این کشور امکان درخواست اقامت موقت برای خود و خانواده تان نیز، وجود خواهد داشت.
جمهوری قبرس، کشوری جزیره‌ای است که پایتخت آن نیکوزیا است. زبان رسمی ساکنان این کشور، بر اساس دو قسمت یونانی و ترکی این کشور، ترکی و یونانی است. ترک‌های این کشور به دین اسلام اعتقاد داشته و یونانی‌ها ارتدوکس هستند. این جزیره زیبا، سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان دارد و گردشگری نیز، یکی از منابع اصلی درآمد این کشور است.
اگر شما هم، قصد اقامت دائم و خرید آپارتمان در قبرس شمالی را دارید، تا پایان این مقاله، همراه ما باشید.

نحوه اخذ اقامت از طریق خرید آپارتمان در قبرس شمالی

خرید آپارتمان در قبرس شمالی و سرمایه گذاری در این کشور، یکی از ساده ترین راه‌های اخذ اقامت دائم قبرس می‌باشد. از طریق این روش، متقاضی نه تنها برای خود و خانواده اش از جمله همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال خود اقامت دائم قبرس را دریافت می‌کند، بلکه می‌تواند برای والدین و همسر خود نیز درخواست اقامت دائم کند. یکی از مزیت‌های خرید آپارتمان در قبرس شمالی، این است که نیازی به اقامت در این کشور نیست و متقاضی برای حفظ اقامت خود تنها می‌باید ظرف مدت دو سال، فقط یک روز در قبرس بماند.
اگر شما هم قصد دریافت پاسپورت و تابعیت قبرس شمالی را دارید، باید حداقل 7 سال در این کشور زندگی کرده، تا بتوانید، با دریافت تابعیت و اقامت دائمی قبرس، امکان سفر به همه‌ی کشور‌هایی که عضو اتحادیه اروپا هستند را، داشته باشید.

شرایط خرید آپارتمان در قبرس شمالی

افراد متقاضی برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی، باید دارای شرایط زیر باشند:

 • خرید ملک یا آپارتمان در قبرس شمالی

شخص متقاضی، باید دارای ملکی به ارزش حداقلی 300 هزار یورو بوده و در زمان ارائه درخواست اقامت دائم، باید حداقل 200 هزار یورو از مبلغ مربوطه را پرداخت کرده باشد.

 • ثابت کردن میزان درآمد سالیانه

برای خرید آپارتمان از قبرس شمالی و همچنین دریافت اقامت دائمی این کشور، نیاز است فرد متقاضی، اثبات کند که برای ادامه زندگی خود در قبرس و پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش، درآمدی خارج از کشور قبرس دارد.
میزان این درآمد بر اساس قوانین قبرس، برای فرد متقاضی، 30 هزار یورو و به ازای افراد خانواده که شامل همسر و فرزندان می‌شوند، نفری 5 هزار یورو و به ازای هر‌یک از والدین، 8 هزار یورو در سال است.

 • میزان سپرده بانکی در قبرس شمالی

برای کسب اقامت و خرید آپارتمان در قبرس شمالی، متقاضی بایستی حداقل مبلغ سی هزار یورو، در بانک‌های قبرس شمالی سرمایه‌گذاری کرده باشد که این مبلغ، حدودا سه ماه، در بانک قبرس شمالی بلاک خواهد بود. حضور شخص متقاضی، برای خرید ملک در قبرس، الزامی نیست؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که خرید آپارتمان در قبرس شمالی، به سرمایه حداقلی 300000 یورو نیاز دارد.

شخص متقاضی ابتدا باید، ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس، در یکی از بانک‌های قبرس حساب باز کند؛ در این حساب پول مربوط به ارزش ملک بلوکه شده و پس از طی مراحل قانونی، پول بلوکه شده به فروشنده تحویل داده می‌شود. تمامی این مراحل باید، در مدت 21 روز از تاریخ امضای قرارداد انجام شود.

چه کسانی واجد شرایط خرید ملک در قبرس شمالی هستند؟

خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی، تابع قوانینی مانند سایر کشورها است و متقاضیان باید شرایط مختص به آن را داشته باشند. برای خرید ملک در قبرس، سرمایه گذاران باید حداقل 300000 یورو سرمایه داشته باشند و توانایی مالی خود را با صورت حساب بانکی ثابت کنند. یکی از شرایط خرید ملک در قبرس، داشتن بالای 18 سال و عدم سابقه کیفری می باشد.
برای خرید ملک در این کشور، نیازی به مدرک زبان یا آزمون پزشکی نیست. این پروسه شامل: کلیه اعضای خانواده متقاضی از جمله همسر و فرزندان زیر 25 سال و همچنین، والدین متقاضی نیز، می باشد. برای جلوگیری از اتلاف سرمایه و مشکلات احتمالی هنگام خرید ملک در قبرس، بهتر است از مشاوره وکلای مجرب و کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت در موسسات معتبر استفاده کنید تا فرآیند خرید ملک و سرمایه گذاری شما، با خیال راحت انجام شود.

هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به طور کلی، هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی، بسیار ارزان‌تر از کشورهای اروپایی است. برای خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی، ابتدا باید با شرکت با شرکت‌های معتبر در زمینه مهاجرت و اقامت مشورت کنید تا بتوانید به بهترین نحو، خرید آپارتمان خود را در قبرس شمالی انجام دهید.
با توجه به نوسانات قیمت آپارتمان و ملک در نقاط مختلف قبرس شمالی، شاید نتوان قیمت دقیق خرید آپارتمان در قبرس شمالی را اعلام کرد، اما برای خرید یک آپارتمان یک‌خوابه، حداقل به 50000 پوند نیاز دارید. این مقدار، به طور طبیعی بسته به ارزش ملک و متراژ آن متفاوت است.

هزینه های جانبی خرید آپارتمان در قبرس شمالی

هنگام خرید آپارتمان یا ملک در قبرس شمالی، شما به عنوان شخص خارجی، باید علاوه بر هزینه خود ملک، هزینه های اضافی را نیز بپردازید. این هزینه‌ها شامل: نیم درصد ارزش کل ملک، هزینه‌های بازکردن پرونده مالیاتی افراد (تا 21 روز پس از عقد قرارداد)، 3-6 درصد هزینه سند زدن، 5 درصد مالیات خرید (در زمان سند زدن)، 1500 پوند تا 3000 پوند برای انشعابات که به مدت یک تا دو ماه قبل از تحویل ملک، قابل پرداخت است و همچنین، 4500 پوند برای نصب آب و برق و شارژ ماهیانه‌ی ساختمان، می‌شود.

کدام شهرها برای خرید آپارتمان در قبرس شمالی مناسبتر است؟

اگر قصد خرید آپارتمان در قبرس شمالی را دارید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، در خصوص شهر‌های این کشور و شرایط آب‌و‌هوایی آن تحقیق کنید. قبل از خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی، باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید تا از همین طریق بتوانید، بهترین شهر را برای سکونت خود و خانواده‌تان انتخاب کنید.
عموماً شهر‌های خوب و مناسب کشور قبرس، عبارتند از:
اسکله: اسکله در حال حاضر، یکی از شهرهای با رشد سریع در قبرس شمالی است؛ بطوری‌که مجله فوربس، این شهر را بهترین شهر ساحلی جهان، برای خرید املاک و مستقلات معرفی کرده است.
فاماگوستا: اگر می خواهید در قبرس تحصیل کنید، بهترین گزینه برای شما شهر فاماگوستا است. زیرا این شهر دارای معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی به نام EMU است.
گیرنه: این شهر را به دلیل زیبایی طبیعی و تاریخی، مروارید قبرس شمالی می نامند. گیرنه، توریستی ترین شهر این کشور است و هزینه املاک در این شهر نسبت به سایر شهرهای قبرس شمالی بیشتر است و خرید ملک و آپارتمان در گیرنه برایتان کمی گران، تمام می‌شود.

تفاوت قوانین اقامت و خرید آپارتمان در قبرس شمالی و جنوبی

شباهت‌ها و تفاوت‌هایی، در قوانین اقامت مربوط به خرید ملک، در قبرس شمالی و جنوبی وجود دارد. اولین تفاوت، قوانین اقامت، هنگام خرید ملک در قبرس جنوبی و شمالی، به دلیل قرار گرفتن قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا است، که افراد را ملزم می کند، برای خرید ملک در این منطقه به شورای وزیران مراجعه کنند.
افراد، پس از اخذ اقامت قبرس جنوبی، می توانند به کشورهای شینگن سفر کنند. تنها محدودیت خرید خانه برای متقاضیان مهاجرت قبرس جنوبی، این است که دارای محدودیت متراژ خانه هستند و اجازه خرید ملک بزرگتر از 4014 متر را نخواهند داشت.
اما گرفتن اقامت، با خرید ملک در قبرس شمالی آسانتر است و اولین دلیل آن این است که، قیمت املاک ارزان‌تر از قبرس جنوبی است. شرط خرید خانه در قبرس شمالی، این است که هر فرد، فقط می‌تواند یک ملک خریداری کند و برای اخذ اقامت، باید در زمان خرید ملک، 5 درصد مالیات، به قبرس پرداخت شود.

مزایای خرید آپارتمان در قبرس شمالی چیست؟

خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی، منافع و سود بسیار زیادی را در پی دارد که بر اساس شرایط هر فرد، این مزایا متفاوت است. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که جزو دوستداران طبیعت محسوب می‌شوید، با خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی، در بهترین نقطه‌ی دنیا ساکن خواهید بود.
برخی از مزایای خرید آپارتمان در قبرس شمالی عبارتند از:

 • با خرید ملک از سود سالانه لذت ببرید
 • اخذ اقامت دائمی در قبرس
 • با خرید ملک در قبرس جنوبی
 • پاسپورت شینگن بگیرید
 • در محله ای آرام و امن زندگی کنید
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر و بالاترین سطح
 • بازار کار خوب، به لطف صنعت توریست گسترده
 • با اخذ مجوز اقامت دائم، از حقوق شهروندی خود استفاده کنید
کلام پایانی

خرید آپارتمان در قبرس شمالی، به یکی از دغدغه‌های افراد متقاضی اقامت در این کشور، تبدیل شده است؛ چرا که با رشد روز افزون اقتصاد و امنیت در این کشور، افراد زیادی به خرید ملک و اقامت دائمی در این کشور، تمایل دارند. در این مقاله، به بررسی انواع ملک و آپارتمان و همچنین چگونگی خرید و هزینه آنها نیز پرداختیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط خرید آپارتمان در قبرس شمالی، می‌توانید به وبسایت 66state مراجعه کرده و یا از طریق شماره ۰۹۱۲۱۰۷۹۴۳۳ با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان آنان بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

سلام

لطفا روی اسم کلیک کنید تا با مشاورین صحبت کنید.

×