قبرس شمالی، یکی از کشور‌های در حال توسعه است که در سال‌های اخیر، با گسترش تعداد بالای مهاجران مواجه شده است. این کشور، تقریباً به ایران نزدیک بوده و به دلیل بهره‌مندی از دانشگاه‌های با‌کیفیت و مجهز، امکان اخذ ویزای همراه، دارا بودن هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه و پاسپورت معتبر، به یکی از کشور‌های پرطرفدار برای مهاجرت، تبدیل شده است.

واحد معاملات املاک (خرید و اجاره) در قبرس شمالی، پوند انگلیس است و همانطور که می‌دانید، پوند همیشه یکی از با ارزش‌ترین ارزهای دنیا بوده است. بنابراین خرید ملک در قبرس شمالی، نه تنها سرمایه شما را به خوبی در برابر تورم سرسام آور محافظت می‌کند، بلکه به شما این امکان را می‌دهد که در هر زمان، به صورت روزانه، ماهانه و سالانه ملک خریداری کنید.

قیمت ملک در قبرس شمالی، بسته به نوع ملک مورد نظر (آپارتمان، ویلا و غیره) و همچنین متراژ، نزدیکی به دریا و منطقه‌ی انتخابی نیز، متغیر است. اما عموماً قیمت آپارتمان از 40 هزار پوند و قیمت ویلا، از 110 هزار پوند، شروع می‌شود.
قبرس شمالی همچنین، جزو یکی از پنج کشور امن دنیا بوده و دارای اقتصادی پویا و رو به رشد، در زمینه ملک و املاک و ساخت‌و‌ساز، قرار دارد. با خرید ملک در قبرس شمالی، سند شش دانگ و عرصه و اعیان نیز، به خریدار تعلق می‌گیرد.

اخذ اقامت در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

یکی از ساده ترین راه‌ها برای اخذ اقامت اروپا، خرید ملک در قبرس شمالی است. قیمت ملک در قبرس شمالی نیز، همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، با فاکتور‌های مختلف، تغییر می‌کند. سرمایه گذاران می‌توانند، از دو طریق اجازه اقامت و شهروندی قبرس را دریافت کنند؛

یکی از این روش‌ها، طرح 2 میلیون یورویی است. متقاضیان می‌توانند، با این طرح، در املاک تجاری و مسکونی سرمایه‌گذاری کنند. املاک تجاری عموماً گران‌تر از املاک مسکونی است. سرمایه گذاران می‌توانند، با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، در کمتر از 6 ماه، پاسپورت و شهروندی هر کشور اروپایی را دریافت کنند.

یکی از مزیت‌های خرید ملک در قبرس، این است که، لزومی ندارد شخص متقاضی، در این کشور مستقر باشد و کافی است متقاضی، در دو سال تنها یک روز در قبرس باشد تا محل سکونت خود را حفظ کند. کسانی که مایل به اخذ تابعیت قبرس و پاسپورت هستند، باید به مدت 7 سال در این کشور زندگی کنند. شما با اخذ تابعیت قبرس می‌توانید، به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

خرید ملک در قبرس شمالی چه مراحلی دارد؟

خرید ملک در هر کشوری، بسته به قوانین و شرایط آن کشور، متفاوت است. قبرس شمالی، یکی از کشورهاییست که سالانه، افراد زیادی قصد مهاجرت و خرید ملک در آن را دارند. در ادامه، به برخی مراحل و شرایط موجود، برای خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

  • انتخاب ملک مورد‌نظر

ابتدا، باید ملک مورد نظر، برای خرید در قبرس شمالی را انتخاب کنید و در مورد قیمت و شرایط پرداخت آن با فروشنده توافق کنید. شرایط خرید و قیمت خرید ملک در قبرس شمالی، قابل توافق با فروشنده است.

  • پیش مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت

هنگامی که با فروشنده‌ی ملک خود، به توافق رسیدید، باید مبلغی بین 1000 تا 2000 پوند به مالک پرداخت کنید، تا مطمئن شوید که ملک را به شخص دیگری نمی‌فروشد.

  • بررسی ملک خریداری شده

پس از واریز وجه، باید شخصاً یا از طریق وکیل مهاجرت، ملک را برای توافق و تایید نهایی، بررسی کنید. در این مرحله، باید بررسی کنید که ملک خریداری شده فاقد وام، رهن، بدهی و غیره باشد. در صورت بروز مشکل در هر یک از این موارد، فورا پیش پرداخت به حساب شما برگشت داده می‌شود و قرارداد فسخ می‌شود.

  • تنظیم قرارداد ملک

قرارداد فروش، توسط وکیل یا دفتر اسناد رسمی به زبان انگلیسی تنظیم می‌شود. این توافق نامه، کلیه شرایط فروش ملک، ویژگی‌های ملک، طرح‌های پرداخت و سایر موارد را پوشش می‌دهد. در این مرحله، هر گونه اصلاح یا تغییر در شرایط قرارداد قابل انجام است. پس از توافق شما و فروشنده، قرارداد ملکی مناسب در دفتر اسناد رسمی با حضور دو شاهد امضا می‌شود.
سپس، 10 تا 14 روز فرصت دارید تا کل مبلغ یا (در صورت توافق قبلی) اولین قسط ملک را بپردازید. طبق قانون جدید خرید ملک در قبرس شمالی، پس از امضای قرارداد، خریدار باید در مدت 21 روز حق تمبر را پرداخت کرده و قرارداد را در دفتر املاک ثبت کند. شایان ذکر است که حق تمبر، هنگام خرید ملک در قبرس شمالی 0.5٪ از ارزش کل ملک است. هدف از این قانون جدید، حمایت از حقوق مالکیت خریدار است. پس از ثبت قرارداد در دفتر املاک، فروشنده، ملک را نمی‌تواند به اشخاص دیگری فروخته و یا رهن و اجاره دهد.

  • مجوز خرید ملک

خریداران غیر ترک قبرسی، برای دریافت مجوز انتقال، باید با انجمن شهرداری قبرس شمالی تماس بگیرند. اگر می‌خواهید ملکی در قبرس شمالی بخرید، پس از بررسی قیمت ملک در قبرس شمالی، باید برای مجوز خرید (PTP) اقدام کنید که قیمت آن بین 200 تا 1000 پوند است. مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز خرید ملک در قبرس شمالی عبارتند از: فتوکپی پاسپورت و سابقه کیفری فرد متقاضی.

  • سند انتقال قطعی

پس از دریافت مجوز خرید از شهرداری قبرس شمالی، شما و فروشنده، باید مالیات نقل و انتقال ملک را بپردازید، سپس فروشنده سند را به نام شما، به اداره ثبت املاک قبرس شمالی منتقل می کند.

قیمت ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

قیمت ملک در قبرس شمالی، در مقایسه با سایر کشورهای منطقه و سایر جزایر دریای مدیترانه بسیار مناسب‌تر است؛ به همین دلیل بسیاری از مهاجران، از سراسر جهان برای گذراندن اوقات فراغت خود، در قبرس شمالی ملک خریداری می کنند. اینکه چقدر برای خرید ملک در قبرس شمالی هزینه کنید سوالی رایج است که البته پاسخ آن، به عوامل متعددی بستگی دارد.
بسیاری از خریداران ملک در قبرس شمالی، عموماً با این موضوع مواجه می‌شوند که، مبلغی که به عنوان مبلغ تمام‌ شده‌ی یک ملک به آن‌ها اعلام می‌شود، بیشتر از مبلغی است که در زمان بازدید، به آنان اعلام شده است. ما در مجموعه 66estate تلاش می‌کنیم، تا حدالمقدور، این چالش را از مشتریان خود دور کنیم.
قیمت ملک در قبرس شمالی، به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم می‌شود. هزینه‌هایی که به ارزش ملک خریداری شده بستگی دارد، عموماً هزینه‌های متغیر نامیده می شود.

این بدان معناست، که برخی از هزینه‌ها بر‌اساس درصدی از قیمت ملکی است که، در قبرس شمالی خریداری کرده‌اید. و برخی از هزینه‌هایی که ربطی به قیمت ملکی که خریداری کرده‌اید ندارد، هزینه‌های ثابت خرید خانه در قبرس شمالی، محسوب می‌شود.
هنگام خرید ملک برای مهاجرت به قبرس شمالی، باید خانه یا آپارتمانی با ارزش 125000 یورو یا بیشتر خریداری کنید. همچنین، حداقل یک سوم هزینه خانه باید با امضای قرارداد پرداخت شود.

قیمت ملک در قبرس شمالی و نواحی ساحلی آن، از حدود 20000 پوند برای آپارتمان و 62000 پوند برای ویلا شروع می‌شود. قبرس شمالی، دارای آپارتمان‌های لوکس و پنت هاوس با قیمت 200000 پوند است؛ این قیمت‌ها بسیار کمتر از قیمت املاک مشابه در سایر نقاط جهان است.

قیمت اجاره خانه در قبرس شمالی چقدر است؟

در قبرس شمالی، مانند اکثر نقاط جهان، هنگام سرمایه‌گذاری و خرید ملک، دو عامل اصلی بر قیمت املاک تاثیر می‌گذارد؛ اولین عامل تأثیرگذار، موقعیت ملک و عامل دوم هدف مورد نظر ملک است. همچنین لازم به ذکر است که، قیمت ویلا و آپارتمان در نقاط مختلف و در قبرس شمالی و جنوبی با یکدیگر متفاوت است.

اکثر سرمایه‌گذاران و علاقه مندان به خرید خانه در قبرس شمالی، از پروژه‌های ساختمانی بزرگ یا طرح‌های بسیار مجلل برای خرید ملک در قبرس شمالی مطلع هستند. به طور کلی، می توان گفت که، هزینه زندگی در قبرس شمالی، حدود 43.13 درصد و اجاره بها در این کشور حدود 44.16 درصد بیشتر از ایران است.

و در پایان
یکی از راه‌های مناسب، برای کسب اقامت دائمی قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. برای خرید ملک در قبرس شمالی، نیازی به حضور فیزیکی شخص متقاضی نبوده و حداقل میزان سرمایه، برای طی کردن پروسه خرید ملک، حدود 300 هزار یورو است. قیمت خرید ملک در قبرس نیز، بسته به موقعیت مکانی و متراژ ملک متفاوت است.
اگر قصد اقامت یا خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه 66estate در ارتباط باشید، تا در پروسه سرمایه‌گذاری و مهاجرت به قبرس شمالی، شما را به بهترین نحو، راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

سلام

لطفا روی اسم کلیک کنید تا با مشاورین صحبت کنید.

×