قبرس شمالی، به لطف سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و همچنین تبعیت از سیاست مستقل مناطق آزاد، توانست از رونق و رفاه قابل توجهی برخوردار شود. رفت و آمد در شمال و جنوب قبرس، در بین مردم بومی این کشور آزاد بوده و به راحتی می‌توانند از مرز شمال و جنوب قبرس عبور کنند.
واحد پول رسمی قبرس شمالی، لیر است که در معاملات روزانه، میان مردم استفاده می‌شود. خرید ملک در قبرس شمالی، معمولاً به پوند انجام می‌شود؛ در حالی که هزینه‌های دانشگاه و تحصیل در این کشور، معمولاً به دلار محاسبه می‌شود. در قبرس شمالی، حداقل دستمزد کارگران بین 3700 تا 4000 لیر است و خصوصیات مردم بومی قبرس شمالی در گذرنامه آن‌ها به سه زبان انگلیسی، یونانی و ترکی نوشته شده است، اما قلمرو قبرس همچنان از نظر اتحادیه اروپا، به اروپا تعلق دارد.
در قبرس شمالی، اکثر مردم به زبان ترکی صحبت می‌کنند، اما عده‌ی زیادی از آ‌ن‌ها نیز، به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و در مراکز عمومی مانند: رستوران‌ها، هتل‌ها و فروشگاه‌ها، به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
قبرس شمالی، دارای یکی از رو به رشدترین اقتصاد‌های دنیا بوده و به دلیل رشد قیمت سالانه‌ی قیمت املاک در قبرس، افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی دارند.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

امروزه قبرس شمالی، یکی از مراکز مهم، در سرمایه گذاری توریستی برای مردم از سراسر جهان محسوب می‌شود. شرکت‌های بین المللی زیادی، وارد بخش گردشگری این کشور شده اند تا این جزیره امن مدیترانه‌ای بتواند، پذیرای سرمایه گذاران از هر ملیتی باشد. خرید ملک در قبرس شمالی همچنین، ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه، برای اخذ اقامت در این کشور است.
خرید ملک در قبرس شمالی، با درآمدی معقول وهزینه‌های پایین زندگی، آرامشی وصف ناپذیر و امنیتی استثنایی، برای ایران همراه است. قیمت ملک در قبرس شمالی تفاوت چندانی با قیمت ملک در ایران ندارد و شاید قیمت در بسیاری از نقاط ایران بسیار بالاتر از قیمت ملک در قبرس شمالی باشد.
در سال‌های اخیر، قبرس شمالی از نظر ساخت و ساز، رشد قابل توجهی داشته و بسیاری از اقتصاددانان در سراسر جهان، این کشور را با دبی مقایسه می‌کنند و معتقدند، پیشرفت و قیمت خرید ملک در قبرس شمالی، به زودی فراتر از انتظارات خواهد بود. سرمایه‌گذاران اذعان می‌کنند، رشد قیمت ملک و سرمایه در کشور قبرس شمالی، از سایر کشور‌های منطقه، سه برابر بیشتر است.
در ابتدای سال 2021، مجله آمریکایی فوربس، که یکی از مشهورترین مجلات مالی جهان به شمار می‌رود و از سال 1917 در زمینه‌های تجاری، مالی، بازاریابی و سرمایه گذاری فعال است، مقاله‌ای منتشر کرد که در آن، جهان را با سرمایه گذاری آشنا کرد. در بخش املاک و مستغلات، خانم کاتلین پدیکورد، نویسنده این مقاله، پس از 30 سال تحقیق و پژوهش در زمینه سرمایه‌گذاری در منطقه ساحلی قبرس شمالی، آن را بهترین مکان، برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در سال 2021، معرفی کرد.

معرفی بهترین مناطق برای خرید ملک در قبرس شمالی

تمامی مناطق و شهرهای قبرس شمالی، برای خرید ملک، دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیاری هستند. برخی از مناطق، به دلیل نزدیکی به ساحل و کوهستان، پتانسیل زیادی برای لذت بردن از زندگی دارند. برخی دیگر نیز، به دلیل مجاورت با مکان‌ها و مجموعه‌های تفریحی (مانند پارک‌های آبی، زمین‌های گلف و غیره)، برای تفریح مناسب‌تر هستند و برخی از مناطق شهری، به دلیل دسترسی بهتر به نیازهای شهری و حمل و نقل عمومی، قابل سکونت هستند. شما می‌توانید با توجه به علایق و نیاز‌های خود، بهترین مکان را برای سکونت در قبرس شمالی انتخاب کنید.
فرآیند خرید ملک در قبرس شمالی، بسیار ساده و راحت است. به طور کلی تمامی مراحل خرید ملک در قبرس شمالی، در یک روز انجام می‌شود و این مراحل، مربوط به گرفتن خانه (برای افراد غیر مقیم)، می باشد که ممکن است از یک تا دو هفته طول بکشد که این مدت زمان، در کشورهای دیگر نیز، وجود دارد.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

خرید ملک در قبرس شمالی، دارای مزایای بیشماری است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • قیمت مناسب خرید ملک در قبرس شمالی، نسبت به سایر کشورها

قیمت ملک در قبرس شمالی از 40000 پوند شروع می‌شود و شما می‌توانید با پرداخت 30 درصد از این مبلغ در قبرس شمالی ملکی داشته باشید.

 • دریافت اقامت قبرس شمالی از راه خرید ملک

با پرداخت 30 درصد ارزش ملک در قبرس شمالی، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید

 • استفاده از مجوز اقامت، در شرایط مساوی با سایر شهروندان

با پرداخت 30 درصد از ارزش املاک در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور، می‌توانید از خدمات آموزشی، پزشکی و سایر خدمات عمومی در این کشور استفاده کنید.

 • تضمین افزایش میزان سرمایه در گذر زمان

در قبرس شمالی، قیمت ملک، سالانه بصورت میانگین، حدود 10 الی 20 میلیون با افزایش روبرو است. بر اساس پیش‌بینی سرمایه‌گذاران و همچنین، روند صعودی ساخت و ساز در قبرس شمالی، قیمت ملک تا سال‌های آینده، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 • ایمنی در قبرس شمالی

آمار جرم و جنایت در این کشور، در سال های اخیر، نزدیک به صفر بوده است؛ بنابراین می توانید با خرید ملک در قبرس شمالی امنیت خود و خانواده خود را تضمین کنید.

 • آرامش قبرس شمالی

عدم ترافیک سنگین، کم بودن جمعیت نسبت به مساحت و غیره، باعث شده است که، به راحتی در قبرس شمالی اقامت کنید.

 • زمان محدود، برای دریافت ویزای سایر کشورها

بسیاری از کشورها مانند: آمریکا، کانادا، آلمان، هلند، انگلستان، استرالیا، بلژیک، نروژ، لهستان و غیره، در قبرس شمالی، دارای سفارت هستند. به دلیل تعداد محدود افراد ساکن در قبرس شمالی، لازم نیست ماهها منتظر ویزا باشید و می‌توانید به راحتی، برای اخذ ویزا اقدام کنید.

 • سفر آسان از قبرس شمالی به کشور‌های دیگر

پس از خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور، شما به عنوان یک سرمایه گذار شناخته می شوید. در نتیجه، بر اساس این تحلیل، شما یک سرمایه گذار با زندگی و دارایی در قبرس بوده و ایران بوده و می توانید به راحتی ویزای کشور دیگری را دریافت کنید.

 • نزدیکی قبرس شمالی به ایران

قبرس شمالی، از نظر مسافت با ایران، فاصله چندانی ندارد و سفر به این کشور کار سختی نیست، به همین دلیل برای مهاجرانی که به دلایل مختلف تمایلی به ترک ایران ندارند، مقصد مناسبی است. پرواز مستقیم از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه ارجان در قبرس شمالی، کمتر از 4 ساعت است که در حال حاضر این هواپیما، با توقفی کوتاه در کشور ترکیه انجام می‌شود.

 • مالیات بسیار کمتر از سایر کشورها

مالیات در قبرس شمالی، بسیار کمتر و متفاوت از سایر کشورها است. مالیات خرید ملک در قبرس شمالی، تنها 5 درصد ارزش ملک است که در زمان ثبت نام پرداخت می شود. مالیات بر املاک در قبرس شمالی، برای هر تراکنش فقط یک بار شارژ می شود و مانند سایر کشورها هیچ هزینه سالیانه ای دریافت نمی شود. همچنین خرید خودرو در قبرس نیز، همین شرایط را دارد و سالانه هیچ کارمزدی دریافت نمی شود.

 • دانشگاه ها

قبرس شمالی، بیش از 10 دانشگاه با شرایط عالی دارد که باعث شده، بسیاری از ایرانیان قبرس شمالی را برای آینده فرزندان خود انتخاب کنند.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

تعداد زیادی آپارتمان، ویلا و خانه، با چشم اندازهای خیره کننده و سواحل زیبای مدیترانه در دسترس است و جویندگان کار و سرمایه گذاران می‌توانند، ملک رویایی خود را برای تعطیلات یا سرمایه‌گذاری خریداری کنند. قبرس، سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است که خیلی‌ها، به خاطر سواحل بکر و آب‌های فیروزه‌ای‌ که دارد، به قبرس مهاجرت می‌کنند. مقاصد توریستی مانند: آیاناپا، سالانه هزاران گردشگر را برای تفریح و اقامت، به خود جذب می‌کند.

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی، به تعداد اتاق، متراژ و موقعیت مکانی بستگی دارد. به عنوان مثال، قیمت آپارتمان در لیماسول، دومین شهر بزرگ قبرس، از 90000 پوند شروع می‌شود. در آفرودیت هیلز، فروش مجدد سوئیت‌های گلف و قایق بادبانی از 100000 پوند شروع می‌شود و همچنین، قیمت آپارتمان در پولیس، به طور متوسط 60000 پوند است. یک آپارتمان یک خوابه در روستای تالا نیز، به طور متوسط 60000 پوند قیمت دارد.

قیمت خرید ویلا در قبرس شمالی نیز، مانند قیمت آپارتمان، متناسب با تعداد اتاق، متراژ و موقعیت مکانی می‌باشد. به عنوان مثال، قیمت ویلای پنج خوابه در پیا 250000 پوند در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و ویلاهای سه خوابه، در روستای تالا، بین 230 تا 300 هزار پوند قیمت دارند. در پولیس نیز، قیمت ویلا از 250000 یورو به خریدار پیشنهاد می‌شود و قیمت ویلاهای آفرودیت هیلز، حدود 700000 پوند است؛ این در حالیست که، قیمت ویلاها در لیماسول، دومین شهر بزرگ قبرس، بیش از 300،000 پوند قیمت دارند.

سخن پایانی
قبرس شمالی، سومین جزیره‌ی بزرگ دریای مدیترانه به شمار می‌رود که حدود یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت داشته و مساحتی حدود 9.251 کیلومتر مربع دارد. قبرس سالانه مقصد بسیاری از گردشگران بوده و افراد زیادی، تمایل به اقامت و خرید ملک در این کشور دارند.
خرید و فروش ملک در قبرس شمالی و سرمایه‌گذاری در این کشور با ارز یورو انجام می‌شود. در این مقاله، به بررسی نحوه خرید ملک در قبرس شمالی و همچنین، مزایا و هزینه خرید ملک در این کشور نیز پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

سلام

لطفا روی اسم کلیک کنید تا با مشاورین صحبت کنید.

×