امروزه، به دلیل رونق اقتصادی کشور قبرس، افراد زیادی قصد خرید خانه در قبرس شمالی را دارند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید، پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
در سال 1983، قسمت ترک نشین کشور قبرس، استقلال خود را اعلام کرد و جمهوری ترک قبرس شمالی را ایجاد کرد. قبرس شمالی، توسط دریای مدیترانه احاطه شده است. این جزیره‌ی زیبا، از شمال با ترکیه و از جنوب با مصر همسایه است. شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی است و حدود 73000 نفر جمعیت دارد. ساختمان‌های اداری زیادی در این شهر نیز وجود دارد.
لازم به ذکر است که تعداد افراد تحصیل کرده در قبرس شمالی، روز به روز در حال افزایش است و این کشور بیش از گذشته بر آموزش عالی تاکید دارد. یکی از مهمترین نکات در مورد زندگی در قبرس شمالی، این است که نرخ مالیات در این کشور بسیار پایین بوده و در ابتدا کمترین نرخ مالیات را در منطقه دارد.
این کشور، از نظر آب و هوا و جاذبه‌های گردشگری، بسیار قوی ظاهر شده است؛ به طوری که از نظر جاذبه گردشگری، در رتبه هفتم جهان قرار دارد. همانطور که شواهد نشان می‌دهد، گردشگری در قبرس شمالی، به طور منظم تعیین می‌شود و از میزان درآمد خوبی نیز، برخوردار است.

شرایط خرید خانه در قبرس شمالی چیست؟

مناطق اطراف دریای مدیترانه، بهترین مقاصد تعطیلات در جهان هستند؛ اما برای برخی افراد، تنها یک تعطیلات کافی نیست و ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را دائمی کرده و برای همیشه در قبرس شمالی بمانند! قیمت ملک در قبرس شمالی کمتر از هر جای دیگری در دریای مدیترانه است. قیمت خرید خانه در قبرس شمالی، نصف ارزش ملک در قبرس جنوبی و اسپانیا است.
این کشور، موقعیت جغرافیایی مطلوبی داشته و از نظر زیست محیطی، در منطقه ای به دور از آلودگی‌های زیست‌محیطی قرار دارد. برای خرید خانه در قبرس شمالی، باید درخواست خود را در انجمن شهرها در این کشور ثبت کنید و یک پروسه 6 ماهه را طی کنید تا درخواست شما تایید شود. اولین نکته در هنگام خرید خانه در قبرس شمالی، این است که هر فرد یا زن و شوهر، فقط می‌توانند یک ملک خریداری کرده و آن‌ها، مجاز به خرید چندین ملک به طور همزمان نیستند. ملک مورد نظر بایستی حداکثر 1338 متر مربع باشد.

نحوه دریافت اقامت دائم از طریق خرید خانه در قبرس شمالی

اگر می خواهید از مشاوران املاک در قبرس خانه بخرید، باید واجد شرایط باشید. همچنین شما باید دارای سرمایه مورد تایید مقامات در قبرس نیز، باشید. در حال حاضر ایرانی‌ها می‌توانند، خانه ای به ارزش 300 هزار یورو در قبرس شمالی بخرند. 300000 یورو حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه واقع در یک منطقه شهری یا خارج از مرکز قبرس اروپایی است.
متقاضیان خارجی می‌توانند از سرمایه خود، برای خرید خانه در قبرس شمالی یا خرید خانه در قبرس جنوبی که اقتصادی قوی نیز دارد، استفاده کنند؛ چرا که اقتصاد قبرس جنوبی، بسیار قوی‌تر از اقتصاد قبرس شمالی است. سرمایه گذاران، عموماً قبرس جنوبی را برای تحقق اهداف خود و خرید خانه انتخاب می‌کنند؛ اما در قبرس جنوبی، به جای خرید خانه ای به ارزش 300000 یورو، باید خانه ای به ارزش 500000 یورو یا بیشتر بخرید.
در صورت اخذ اقامت از طریق خرید خانه، فرد مجوز کار نداشته و باید درآمد خوبی از کشور خود داشته باشد و مجبور نباشد در آن کشور کار کند. از دیگر شرایط دریافت اقامت در قبرس، این است که فرد باید، سالانه حدود 30000 یورو برای شخص اصلی و 5000 یورو برای همسر و فرزندان و 8000 یورو برای والدین داشته باشد.
اقامت در این روش، 2 سال به 2 سال بوده و گذرنامه به همسر و فرزندان زیر 25 سال و والدین فرد و همسرشان نیز اعطا می‌شود. برای خرید ملک در قبرس باید 30000 یورو در بانکی در قبرس به مدت 3 سال واریز کنید. این مبلغ به مدت 3 سال، بلوکه شده و شما قادر به برداشت آن نخواهید بود.

معرفی انواع ملک در قبرس شمالی

سند ملک مورد‌نظر، در روند خرید خانه در قبرس شمالی نقش موثری دارد. در قبرس شمالی، انواع ملک و آپارتمان به فروش می‌رسد که، در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.
املاک ترکیه‌ای: این املاک، جزو املاکی محسوب می‌شود که، قبل از تقسیم قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی، در سال 1974 به ترک‌ها تعلق داشت.
املاک خارجی: این املاک قبل از سال 1974، به اروپایی‌ها و دیگر خارجی‌ها، تعلق داشته است.
املاک قبرسی: شامل تمام املاک و مستغلات ارائه شده توسط دولت قبرس، به عنوان غرامت برای ترک‌های قبرسی که زمین‌های خود را در جنگ 1974 از دست دادند، می‌شود.
اموال TDM: شامل اموالی است که توسط دولت قبرس شمالی پس از سال 1975 به مهاجران ترک و اعضای طبقه کارگر اهدا شده است.
املاک اجاره‌ای: ملک دولتی را می‌توان، با اجاره نامه طولانی مدت 49 ساله خریداری کرد. می‌توانید درخواست خرید را از طریق وکیل مهاجرت یا مستقیماً به وزارت گردشگری قبرس شمالی ارسال کنید.
املاک آزاد: برای خرید این ملک، باید شخصا با صاحبخانه قرارداد ببندید. همچنین با نظارت وکیل، باید قراردادی بین شما و فروشنده منعقد شود که در آن قیمت نهایی ملک، مهلت فروش و سایر شرایط قید شده و به امضای هر دو طرف قرارداد برسد. سپس درخواستی را به وزارت کشور ارسال کنید و منتظر پاسخ به درخواست باشید.

نحوه خرید خانه در قبرس شمالی

برای خرید ملک در هر کشوری، دانستن قوانین و شرایط اخذ سند ملک در آن، بسیار مهم است. اما خبر خوب اینجاست که، هنگام سرمایه گذاری در قبرس، قوانین دولت قبرس شمالی برای محافظت از شما وجود دارد. به طور کلی سه نوع سند برای املاک در قبرس شمالی وجود دارد.

  • سند ترک
  • سند معاوضه و تغییر
  • سند اجاره (سرقفلی)

سند ترک

متعلق به ملک و مستقلاتی است، که مالکان آن از ابتدا ترک بوده و خرید ملک با این سند، مانعی برای خریدار ندارد و حق مالکیت قطعی و قابل انتقال را برای خریدار در پی دارد، در ضمن خریدار می تواند، با داشتن چنین ملکی، اقامت قبرس شمالی را دریافت کند.

سند معاوضه

به مجموعه اسنادی اطلاق می‌شود که، بعد از جدا‌شدن دو قبرس، میان مالکان قبلی تعویض شده است. این سند نیز همانند اسناد ترک، به یک میزان دارای ارزش و اعتبار قانونی بوده و خریدار می‌تواند بدون هیچ مانعی، این املاک را خریداری کرده و همچنین، قابلیت واگذاری و مالکیت قطعی را نیز، به او می‌دهد. خریدار می‌تواند، اقامت قبرس را از این طریق نیز دریافت نماید.

سند سرقفلی یا اجاره

این نوع از ملک، تحت کنترل دولت قبرس یا هیئت اوقاف است و شما می‌توانید آن را، برای مدت 49 تا 99 سال اجاره کنید. خرید و فروش این املاک، فقط برای سرمایه گذاری در ساخت هتل یا مراکز خرید بزرگ توصیه می شود و به هیچ وجه برای خرید خانه یا ملک توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که در هنگام خرید و صدور سند، دفتر اسناد قبرس شمالی صحت و نوع سند را به اطلاع شما خواهد رساند.

بررسی هزینه های خرید خانه در قبرس شمالی

برای برآورد هزینه‌های خرید خانه در قبرس شمالی، دانستن این موضوع که شما چه انتظاری از یک خانه داشته و به چه منظوری قصد خرید خانه در قبرس شمالی دارید، دارای اهمیت بالایی است. شما می‌توانید، با حداقل 1.5 میلیار تومان، صاحب یک خانه در قبرس شمالی شوید.
افزایش قیمت املاک، رابطه‌ی مستقیمی با انتخاب مکان پروژه، آینده و کیفیت ساخت، مکان و نوع تأسیسات و همچنین عواملی مانند اندازه و زمان انجام پروژه دارد. لازم به ذکر است که تمامی مراحل ثبت سند و مالکیت کامل، کمتر از ۷ درصد ارزش خانه است که نیازی به پرداخت پیش از موعد آن نیز ندارید.

مشکلات و معایب خرید خانه در قبرس شمالی چیست؟

ناشناخته بودن قبرس شمالی برای تعدا زیادی از مردم، به این معنی است که آن‌ها، تصور درستی از این جزیره جذاب در ذهن خود نداشتند و البته همین موضوع، دلیل قیمت بسیار مناسب این جزیره برای خرید ملک و سرمایه گذاری است که به شما این امکان را می‌دهد، سهم کوچکی در آینده‌ی روشن این جزیره داشته باشید.
وسعت کم قبرس شمالی و تراکم کم جمعیت آن، منجر به عدم وجود سیستم حمل و نقل قوی و قابل اعتماد در اینجا شده است و داشتن یک ماشین شخصی برای هر خانواده ضروری است بوده و این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هزینه خرید خودرو در قبرس شمالی، به مراتب کمتر از ایران یا ترکیه است.
قبرس شمالی تحت حکومت ترکیه است و به عنوان کاملاً مستقل به رسمیت شناخته نمیشود؛ اگرچه سیستم پارلمانی و جمهوری قبرس شمالی، مستقل از ترکیه هستند و فقط از نظر اقتصادی به ترکیه وابسته هستند.

سخن پایانی
خرید خانه در قبرس شمالی، یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که قصد دارند، با خرید خانه در قبرس شمالی، در این کشور اقامت بگیرند. پروسه خرید خانه در قبرس شمالی، پروسه‌ای حساس بوده و شما عزیزان باید قبل از هرگونه اقدامی، تحقیقات کاملی را در این زمینه انجام داده و با وکلای مجرب در زمینه سرمایه‌گذاری و مهاجرت به این کشور، مشورت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به وب‌سایت 66estate مراجعه کرده و یا از طریق شماره ۰۹۱۲۱۰۷۹۴۳۳ با موسسه ما تماس گرفته و با کارشناسان ارشد مجموعه، در خصوص خرید خانه در قبرس شمالی و چگونگی اخذ اقامت در این کشور، مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×

سلام

لطفا روی اسم کلیک کنید تا با مشاورین صحبت کنید.

×